Yet Another Related Posts Plugin v3.1.8 - en to bg translation catalogue (100 entries)

en: Related posts:
bg: Сродни публикации:

en: No related posts.
bg: Няма сродни публикации.

en: MySQL error on adding yarpp_title
bg: MySQL грешка при добавянето на yarpp_title

en: MySQL error on adding yarpp_content
bg: MySQL грешка при добавянето на yarpp_content

en: MySQL error on creating yarpp_keyword_cache table
bg: MySQL грешка при създаването на yarpp_keyword_cache table

en: MySQL error on creating yarpp_related_cache table
bg: MySQL грешка при създаването на yarpp_related_cache table

en: Related Posts (YARPP)
bg: Сродни публикации (YARPP)

en: Settings
bg: Настройки

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Help promote Yet Another Related Posts Plugin?
bg: Помогнете в популяризирането на Yet Another Related Posts Plugin?

en: Related Posts
bg: Сродни публикации

en: Example post
bg: Примерна публикация

en: Related posts brought to you by <a href='http://mitcho.com/code/yarpp/'>Yet Another Related Posts Plugin</a>.
bg: Сродни публикации с помоща на <a href='http://mitcho.com/code/yarpp/'>Yet Another Related Posts Plugin</a>.

en: Please move the YARPP template files into your theme to complete installation. Simply move the sample template files (currently in <code>wp-content/plugins/yet-another-related-posts-plugin/yarpp-templates/</code>) to the <code>TEMPLATEPATH</code> directory.
bg: Моля, преместете шаблоните на YARPP във вашата тема за да приключите с инсталирането. Просто преместете примерните шаблони  (в момента се намират в <code>wp-content/plugins/yet-another-related-posts-plugin/yarpp-templates/</code>) в папката <code>TEMPLATEPATH</code>.

en: No YARPP template files were found in your theme (<code>TEMPLATEPATH</code>)  so the templating feature has been turned off.
bg: Не бяха намерени YARPP шаблони във вашата тема (<code>TEMPLATEPATH</code>) , следнователно възможноста за шаблони беше изключена.

en: The MyISAM check has been overridden. You may now use the "consider titles" and "consider bodies" relatedness criteria.
bg: Проверката за MyISAM е отменена. Сега може да използвате  "вземи в предвид заглавията" и "вземи в предвид основния текс" критериите за сродност.

en: YARPP's "consider titles" and "consider bodies" relatedness criteria require your <code>%s</code> table to use the <a href='http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/storage-engines.html'>MyISAM storage engine</a>, but the table seems to be using the <code>%s</code> engine. These two options have been disabled.
bg: Критериите за сродност на YARPP "вземи в предвид заглавията" и "вземи в предвид основния текст"  изискват таблицата <code>%s</code> да използва <a href='http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/storage-engines.html'>MyISAM storage engine</a>, обаче таблицата използва <code>%s</code> engine. Тези две опции са изключени.

en: To restore these features, please update your <code>%s</code> table by executing the following SQL directive: <code>ALTER TABLE `%s` ENGINE = MyISAM;</code> . No data will be erased by altering the table's engine, although there are performance implications.
bg: За да възтановите тези опции, моля променете таблицата <code>%s</code> с изпълняването на тези SQL заявки: <code>ALTER TABLE `%s` ENGINE = MyISAM;</code> . Данните ви няма да бъдат изтрити от таблицата, въпреки че изпълнението на заявките може да се отрази на производителноста.

en: If, despite this check, you are sure that <code>%s</code> is using the MyISAM engine, press this magic button:
bg: Ако въпреки тази проверка сте сигурни че <code>%s</code> ползва MyISAM engine, натиснете този магически бутон:

en: Trust me. Let me use MyISAM features.
bg: Довери ми се, позволи ми да ползвам MyISAM.

en: The YARPP database had an error but has been fixed.
bg: Базата от данни на YARPP имаше грешка, но сега е оправена!

en: The YARPP database has an error which could not be fixed.
bg: Базата от данни на YARPP има грешка която не може да бъде оправена.

en: Please try <A>manual SQL setup</a>.
bg: Моля, опитайте <A>ръчни SQL настройки</a>.

en: Options saved!
bg: Настройките са запазени успешно!

en: word
bg: дума

en: tag
bg: таг

en: category
bg: категория

en: do not consider
bg: не взимай в предивид

en: consider
bg: вземи в предивид

en: require at least one %s in common
bg: изисквай поне един общ %s

en: require more than one %s in common
bg: изисквай повече от един общ %s

en: consider with extra weight
bg: вземи в предивид с по-голяма тежест

en: Yet Another Related Posts Plugin version history (RSS 2.0)
bg: Yet Another Related Posts Plugin история на версиите (RSS 2.0)

en: Yet Another Related Posts Plugin Options
bg: Yet Another Related Posts Plugin Настройки

en: Donate to mitcho (Michael Yoshitaka Erlewine) for this plugin via PayPal
bg: Донирай на mitcho (Michael Yoshitaka Erlewine) за това разширение чрез PayPal

en: by <a href="http://mitcho.com/code/">mitcho (Michael 芳貴 Erlewine)</a>
bg: от <a href="http://mitcho.com/code/">mitcho (Michael 芳貴 Erlewine)</a>

en: Follow <a href="http://twitter.com/yarpp/">Yet Another Related Posts Plugin on Twitter</a>
bg: Следвай <a href="http://twitter.com/yarpp/">Yet Another Related Posts Plugin на Twitter</a>

en: Click to toggle
bg: Натисни тук за да покажеш / скриеш опциите

en: "The Pool" refers to the pool of posts and pages that are candidates for display as related to the current entry.
bg: "The Pool" се отнася на всичките публикации и страници които са кандидати за показване като сродни постове.

en: Disallow by category:
bg: Забрани по категория:

en: Disallow by tag:
bg: Забрани по таг:

en: Show password protected posts?
bg: Покажи публикациите заштитени с парола?

en: day(s)
bg: ден(дни)

en: week(s)
bg: седмица(седмици)

en: month(s)
bg: месец(и)

en: Show only posts from the past NUMBER UNITS
bg: Покажи публикации само от последните NUMBER UNITS

en: "Relatedness" options
bg: "Сродност" настройки

en: YARPP is different than the <a href="http://wasabi.pbwiki.com/Related%20Entries">previous plugins it is based on</a> as it limits the related posts list by (1) a maximum number and (2) a <em>match threshold</em>.
bg: YARPP е различен от <a href="http://wasabi.pbwiki.com/Related%20Entries">предишните разширения на който е заснован</a> по ограничаването на сродните постове по (1) максимален брой (2) a <em>размер на сродност</em>.

en: more&gt;
bg: повече&gt;

en: The higher the match threshold, the more restrictive, and you get less related posts overall. The default match threshold is 5. If you want to find an appropriate match threshhold, take a look at some post's related posts display and their scores. You can see what kinds of related posts are being picked up and with what kind of match scores, and determine an appropriate threshold for your site.
bg: Колкото е поголям размера на сродност, толкова помалко сродни публикации се намират. Размера на сродност по подразбиране е 5. Ако искате да намерите подходящ размер на сходност погледнете сродните постове и техния резултат. Вижте какви резултати връща и какви публикации се появяват. По този начин ще определите размера на сродност който най-много ве устройва.

en: Match threshold:
bg: Размер на сродност:

en: Titles:
bg: Заглавия:

en: Bodies:
bg: Основни текстове:

en: Tags:
bg: Тагове:

en: Categories:
bg: Категории:

en: Cross-relate posts and pages?
bg: Вкръстосана сродност на страници и публикации?

en: When the "Cross-relate posts and pages" option is selected, the <code>related_posts()</code>, <code>related_pages()</code>, and <code>related_entries()</code> all will give the same output, returning both related pages and posts.
bg: Когато е избрана опцията "Вкръстосана сродност на страници и публикации", <code>related_posts()</code>, <code>related_pages()</code>, и <code>related_entries()</code> ще покажат същия резултат, връщайки сродни страници и публикации.

en: Show only previous posts?
bg: Показвай само предишни публикации?

en: There is a new beta (VERSION) of Yet Another Related Posts Plugin. You can <A>download it here</a> at your own risk.
bg: Има нова бета (VERSION) на Yet Another Related Posts Plugin. Можете да я <A>свалите тук</a> на ваш собствен риск.

en: There is a new version (VERSION) of Yet Another Related Posts Plugin available! You can <A>download it here</a>.
bg: Има нова версия (VERSION) на Yet Another Related Posts Plugin! Можете да я <A>свалите тук</a>.

en: Display options <small>for your website</small>
bg: Настройки за показване <small>за уеб сайт</small>

en: Automatically display related posts?
bg: Автоматично показвай сродни публикации?

en: This option automatically displays related posts right after the content on single entry pages. If this option is off, you will need to manually insert <code>related_posts()</code> or variants (<code>related_pages()</code> and <code>related_entries()</code>) into your theme files.
bg: Тази опция автоматично показва сродни публикации след съдържанието на веяка страница. Ако тази опция е изключена, трябва да вмъкнете на ръка <code>related_posts()</code> или варианти (<code>related_pages()</code> и<code>related_entries()</code>) във вашата тема.

en: Website display code example
bg: Примерен код за показване на уеб сайт

en: (Update options to reload.)
bg: (Променете настройките за да презаредите.)

en: Maximum number of related posts:
bg: Най-много сродни публикации:

en: Display using a custom template file
bg: Покажи със собствен шаблон

en: NEW!
bg: НОВО!

en: This advanced option gives you full power to customize how your related posts are displayed. Templates (stored in your theme folder) are written in PHP.
bg: Тази опция за напреднали ви позволява пълен контрол върху това как сродни постове се показват. Шаблоните (които се съхраняват в папката с темите) са написани на PHP.

en: Template file:
bg: Шаблон:

en: Before / after related entries:
bg: Преди / След сродни публикации:

en: For example:
bg: Пример:

en:  or
bg: или

en: Before / after each related entry:
bg: Преди / След всяка сродна публикация:

en: Show excerpt?
bg: Покажи откъс?

en: Excerpt length (No. of words):
bg: Дължина на откъсът (брой на думи):

en: Before / after (Excerpt):
bg: Преди / След (Откъс):

en: Order results:
bg: Подреди резултатите:

en: score (high relevance to low)
bg: резултат (висок към нисък)

en: score (low relevance to high)
bg: резултат (нисък към висок)

en: date (new to old)
bg: дата (нова към стара)

en: date (old to new)
bg: дата (стара към нова)

en: title (alphabetical)
bg: заглавие (по азбучен ред)

en: title (reverse alphabetical)
bg: заглавие (по обратен азбучен ред)

en: Default display if no results:
bg: Показване по подразбиране когато няма резултати:

en: This option will add the code %s. Try turning it on, updating your options, and see the code in the code example to the right. These links and donations are greatly appreciated.
bg: Тази опция ще добави кода %s. Опитайте да я включите, променяйки настройките, и ще видите примерния кода от дясно. Тези връзки и донации ще бъдат оценени.

en: Display options <small>for RSS</small>
bg: Настройки за показване <small>за RSS</small>

en: Display related posts in feeds?
bg: Показвай сродни публикации в RSS хранилката?

en: This option displays related posts at the end of each item in your RSS and Atom feeds. No template changes are needed.
bg: Тази опция показва сродни публикации на крайа на всяка публикация във вашият RSS и Atom. Не е нужно да променяте шаблоните.

en: Display related posts in the descriptions?
bg: Покажи сродни публикации в описанията?

en: This option displays the related posts in the RSS description fields, not just the content. If your feeds are set up to only display excerpts, however, only the description field is used, so this option is required for any display at all.
bg: Тази опция показва сродните публикации в полете за описание на RSS, не само в съдържанието. Ако вашите хранилища показват само откъси, само полето за описание се използва, така че тази опция е необходима за каквото и да е показване.

en: RSS display code example
bg: Примерен код за показване в RSS

en: Before / after related entries display:
bg: Преди / След сродните публикации показвай:

en: Before / after (excerpt):
bg: Преди / След (откъс):

en: Update options
bg: Промени настройките

en: Do you really want to reset your configuration?
bg: Наистина ли искате да върнете настройките към тези по-подразбиране?

en: Reset options
bg: Върни настройките към тези по-подразбиране

en: %f is the YARPP match score between the current entry and this related entry. You are seeing this value because you are logged in to WordPress as an administrator. It is not shown to regular visitors.
bg: %f е YARPP резултата на сродност помежду текущата публикация и тази свързана публикация. Виждате този резултат понеже сте влезли във WordPress като administrator.

en: These are the related entries for this entry. Updating this post may change these related posts.
bg: Това са сродните публикации за тази публикация. Ако промените публикацията, сродните публикации може да бъдат променени.

en: Whether all of these related entries are actually displayed and how they are displayed depends on your YARPP display options.
bg: Дали всичките свързани публикации ще се показват и как ще се показват се управлява от опциите за показване на YARPP.
