Yet Another Related Posts Plugin - en to be translation catalogue (112 entries)

en: "Relatedness" options
be: Крытэры падобнасці

en: "The Pool"
be: <em>Кантэнт</em>

en: "The Pool" refers to the pool of posts and pages that are candidates for display as related to the current entry.
be: <em>Кантэнт</em> разумеецца як набор паведамленняў і старонак, якія з'яўляюцца кандыдатамі на паказ у блоку звязаных запісаў.

en: %f is the YARPP match score between the current entry and this related entry. You are seeing this value because you are logged in to WordPress as an administrator. It is not shown to regular visitors.
be: %f - гэта каэфіцыент "падобнасці" паста і звязанага з ім. Вы бачыце гэта таму, што вы зашлі ў Wordpress адміністратарам. Гэта не паказваецца простым наведвальнікам

en: 'MIN minute(s) and SEC second(s) remaining'
be: 'MIN хвілін і SEC секунд засталося'

en: 'SEC second(s) remaining'
be: 'SEC секунд засталося'

en: (Update options to reload.)
be: (Захаваеце опцыі для перазагрузкі.)

en: <h3>An important message from YARPP:</h3><p>Thank you for upgrading to YARPP 2. YARPP 2.0 adds the much requested ability to limit related entry results by certain tags or categories. 2.0 also brings more fine tuned control of the magic algorithm, letting you specify how the algorithm should consider or not consider entry content, titles, tags, and categories. Make sure to adjust the new settings to your liking and perhaps readjust your threshold.</p><p>For more information, check out the <a href="http://mitcho.com/code/yarpp/">YARPP documentation</a>. (This message will not be displayed again.)</p>
be: <h3>Важнае паведамленне ад YARPP</h3><p>Дзякуй за абнаўленне да YARPP 2. У гэтай версіі дададзеная доўгачаканая магчымасць абмяжоўваць якія выводзяцца звязаныя запісы некаторымі тэгамі або катэгорыямі. YARPP 2 таксама дае магчымасць больш тонка наладжваць алгарытм, дазваляючы паказваць ці варта выкарыстаць пры разглядзе цела, загалоўкі, тэгі і катэгорыі. Абавязкова проверье стан новых налад, ці ўсё адпавядае вашым чаканням.</p><p>Падрабязней тут: <a href="http://mitcho.com/code/yarpp/">documentation YARPP</a>. (Ce message n'appara?tra plus.)</p>

en: Advanced
be: Дадаткова

en: Automatically display related posts?
be: Аўтаматычна паказваць звязаныя пасты?

en: Before / after (Excerpt):
be: Да /пасля<br />вытрымкі

en: Before / after (excerpt):
be: Да / пасля<br />вытрымкі:

en: Before / after each related entry:
be: Да / пасля<br />кожнага звязанага паста:

en: Before / after related entries display:
be: Да  / пасля <br />спісу:

en: Before / after related entries:
be: Да / пасля <br />звязаных пастоў:

en: Bodies:
be: Тэксты:

en: Categories:
be: Катэгорыі:

en: Cross-relate posts and pages?
be: Рабіць крыжаваную пералінкоўку старонак і паведамленняў?

en: Default display if no results:
be: Па-змаўчанню паказваць калі пуста:

en: Disallow by category:
be: Выключыць катэгорыі:

en: Disallow by tag:
be: Выключыць тэгі:

en: Display options <small>for RSS</small>
be: Прагляд налад <small>для RSS</small>

en: Display options <small>for your website</small>
be: Прагляд опцый <small>для вашага сайта</small>

en: Display related posts in feeds?
be: Паказваць звязаныя пасты  ў  RSS?

en: Display related posts in the descriptions?
be: Паказваць звязаныя пасты ў апісанні?

en: Display using a custom template file
be: Паказваць з шаблонам карыстача

en: Do you really want to reset your configuration?
be: Вы сапраўды жадаеце скінуць вашы налады?

en: Donate to mitcho (Michael Yoshitaka Erlewine) for this plugin via PayPal
be: Ахвяраваць распрацоўніку  mitcho (Michael Yoshitaka Erlewine), праз PayPal

en: Example post
be: Прыклад паста

en: Excerpt length (No. of words):
be: Даўжыня вытрымкі(кол-у слоў):

en: Follow <a href="http://twitter.com/yarpp/">Yet Another Related Posts Plugin on Twitter</a>
be: Чытаць  <a href="http://twitter.com/yarpp/">YARPP на Твіттэры</a>

en: For example:
be: Напрыклад:

en: Help promote Yet Another Related Posts Plugin?
be: Дапамагчы прасоўваць убудову YARPP?

en: If a displayed post's related posts are not cached and this option is on, YARPP will compute them on the fly. Do not turn this option on if you have a high-traffic site.<br />If this option is off and a post's related posts have not been cached, it will display as if it has no related posts.
be: Калі звязаныя паведамленні для бягучага паста не знаходзяцца ў кэшы і гэтая опцыя ўключаная, YARPP будзе вылічаць іх на лету. Не ўключайце гэтую опцыю, калі ў вас вялікі трафік.<br /> Калі опцыя выключаная, то ў пастоў не якія маюць кэша будзе адлюстроўвацца, што яны не маюць звязаных паведамленняў.

en: If you updated the "pool" options or "relatedness" options displayed, please rebuild your cache now from the <A>related posts status pane</a>.
be: Калі вы змянілі налады "Кантэнту" або "Крытэры падобнасці", калі ласка стварыце ваш кэш з <A>панэлі статуту кэша звязаных паведамленняў</a>.

en: If, despite this check, you are sure that <code>%s</code> is using the MyISAM engine, press this magic button:
be: Калі, незалежна ад гэтай опцыі, вы ўпэўненыя што табліца <code>%s</code> выкарыстае MyISAM, націсніце на гэтую чароўную кнопку&nbsp;:

en: Match threshold:
be: Парог падобнасці:

en: Maximum number of related posts:
be: Максімальная колькасць звязаных пастоў:

en: MySQL error on adding yarpp_content
be: Памылка MySQL пры даданні yarpp_content

en: MySQL error on adding yarpp_title
be: Памылка MySQL пры даданні yarpp_title

en: MySQL error on creating yarpp_keyword_cache table
be: Памылка MySQL пры стварэнні табліцы yarpp_keyword_cache

en: MySQL error on creating yarpp_related_cache table
be: Памылка MySQL пры стварэнні табліцы yarpp_related_cache table

en: NEW!
be: НОВАЕ!

en: No YARPP template files were found in your theme (<code>TEMPLATEPATH</code>)  so the templating feature has been turned off.
be: У вашай тэме WordPress  (<code>TEMPLATEPATH</code>)  не знойдзена файлаў шаблонаў YARPP. Опцыя выкарыстання шаблонаў выключаная.

en: No related posts.
be: Няма звязаных паведамленняў

en: Options saved!
be: Налады захаваныя!

en: Order results:
be: Сартаванне вынікаў:

en: Please move the YARPP template files into your theme to complete installation. Simply move the sample template files (currently in <code>wp-content/plugins/yet-another-related-posts-plugin/yarpp-templates/</code>) to the <code>TEMPLATEPATH</code> directory.
be: Калі ласка, для завяршэння ўсталёўкі змесціце файлы шаблонаў YARPP у вашу тэму. Проста перанясіце файлы шаблонаў (на дадзены момант<code>wp-content/plugins/yet-another-related-posts-plugin/yarpp-templates/</code>) у тэчку <code>TEMPLATEPATH</code>.

en: RSS display code example
be: Прыклад кода ў RSS

en: Related Posts
be: Звязаныя пасты

en: Related Posts (YARPP)
be: Звязаныя пасты (YARPP)

en: Related posts brought to you by <a href='http://mitcho.com/code/yarpp/'>Yet Another Related Posts Plugin</a>.
be: Спіс падобных пастоў прадстаўлены вам убудовай <a href='http://mitcho.com/code/yarpp/'>YARPP</a>.

en: Related posts cache status
be: Статут кэша звязаных запісаў

en: Reset options
be: Скінуць налады

en: Show cache status
be: Паказаць статут кэша

en: Show excerpt?
be: Паказаць вытрымку?

en: Show only posts from the past NUMBER UNITS
be: Паказваць толькі пасты за апошнія  NUMBER UNITS

en: Show only previous posts?
be: Паказваць толькі папярэднія паведамленні?

en: Show password protected posts?
be: Паказваць паведамленні, абароненыя паролем?

en: Tags:
be: Тэгі:

en: Template file:
be: Файл шаблону:

en: The MyISAM check has been overridden. You may now use the "consider titles" and "consider bodies" relatedness criteria.
be: Праверка MyISAM была выкананая. Зараз вы можаце выкарыстаць крытэры падобнасці Разглядаць загалоўкі і Разглядаць тэкст.

en: The SQL queries took SEC seconds.
be: SQL запыты занялі SEC секунд

en: The YARPP database had an error but has been fixed.
be: База дадзеных YARPP утрымоўвала памылкі, але яны былі выпраўленыя.

en: The YARPP database has an error which could not be fixed.
be: База дадзеных YARPP утрымоўвае памылку, якая не можа быць выпраўленая.

en: The higher the match threshold, the more restrictive, and you get less related posts overall. The default match threshold is 5. If you want to find an appropriate match threshhold, take a look at some post's related posts display and their scores. You can see what kinds of related posts are being picked up and with what kind of match scores, and determine an appropriate threshold for your site.
be: Чым вышэй парог падобнасці, тым стражэй выбарка, і тым менш атрымаеце запісаў на выхадзе. Па-змаўчанню парог роўны 5. Калі жадаеце знайсці приемлимые парогавыя значэнні, паэксперыментуйце з некалькімі паведамленнямі. Вы зможаце ўбачыць, якія паведамленні выходзяць наверх і якія ў іх значэння падабенства, па якіх можна вызначыць приемлимый узровень для вашага сайта.

en: There is a new beta (VERSION) of Yet Another Related Posts Plugin. You can <A>download it here</a> at your own risk.
be: Выйшла новая beta (VERSION) убудовы YARPP. Вы можаце <A>запампаваць яе тут</a> на сваю рызыку.

en: There is a new version (VERSION) of Yet Another Related Posts Plugin available! You can <A>download it here</a>.
be: Выйшла новая версія (VERSION) убудовы YARPP. Вы можаце <A>запампаваць яго тут</a>.

en: There was an error while constructing the related posts for TITLE
be: Адбылася памылка пры азначэнні звязаных паведамленняў для TITLE

en: These are the related entries for this entry. Updating this post may change these related posts.
be: Гэта звязаныя пасты для гэтага паста. Змена гэтага паста можа змяніць набор звязаных пастоў.

en: This advanced option gives you full power to customize how your related posts are displayed. Templates (stored in your theme folder) are written in PHP.
be: Гэтыя дадатковыя налады даюць вам поўную моц для налады адлюстравання звязаных паведамленняў. Шаблоны (захоўваюцца ў тэчцы выкарыстоўванай тэмы) напісаныя на PHP.

en: This option automatically displays related posts right after the content on single entry pages. If this option is off, you will need to manually insert <code>related_posts()</code> or variants (<code>related_pages()</code> and <code>related_entries()</code>) into your theme files.
be: Гэта опцыя аўтаматычна паказвае звязаныя паведамленні hgzvj пасля змесціва на старонцы адзінкавага паведамлення. Калі гэтую опцыю адключыць, вам спатрэбіцца ўручную ўставіць  <code>related_posts()</code> або нешта падобнае (<code>related_pages()</code> і <code>related_entries()</code>) у вашай тэме.

en: This option displays related posts at the end of each item in your RSS and Atom feeds. No template changes are needed.
be: Гэтая опцыя паказвае звязаныя паведамленні ў канцы кожнага пункта вашага струменя RSS і Atom. Змены шаблону не патрабуюцца.

en: This option will add the code %s. Try turning it on, updating your options, and see the code in the code example to the right. These links and donations are greatly appreciated.
be: Гэтая опцыя дадасць код %s. Паспрабуйце ўключыць яе, зменіце опцыі і глядзіце прыклад кода справа. Гэтыя спасылкі і кнопкі вельмі важныя.

en: Titles:
be: Загалоўкі:

en: Trust me. Let me use MyISAM features.
be: Паверце мне. Дазвольце мне выкарыстаць MyISAM.

en: Update options
be: Змяніць налады

en: Website display code example
be: Прыклад кода на web-сайце

en: When the "Cross-relate posts and pages" option is selected, the <code>related_posts()</code>, <code>related_pages()</code>, and <code>related_entries()</code> all will give the same output, returning both related pages and posts.
be: Калі вылучаная опцыя Рабіць крыжаваную пералінкоўку старонак і паведамленняў?, функцыі <code>related_posts()</code>, <code>related_pages()</code> і <code>related_entries()</code> выдаюць аднолькавы набор, які змяшчае і старонкі і паведамленні

en: When the cache is incomplete, compute related posts on the fly?
be: Вылічаць звязаныя паведамленні на лету, калі кэш не поўны?

en: Whether all of these related entries are actually displayed and how they are displayed depends on your YARPP display options.
be: Ці будуць адлюстроўвацца ўсе гэтыя пасты і як яны будуць адлюстроўвацца, залежыць ад вашых налад адлюстравання YARPP.

en: YARPP is different than the <a href="http://wasabi.pbwiki.com/Related%20Entries">previous plugins it is based on</a> as it limits the related posts list by (1) a maximum number and (2) a <em>match threshold</em>.
be: YARPP адрозніваецца ад <a href="http://wasabi.pbwiki.com/Related%20Entries">папярэдніх убудоў</a> тым што абмяжоўвае выбар паведамленняў <br />(1) максімальнай колькасцю (2) "падобнасцю".

en: YARPP's "consider titles" and "consider bodies" relatedness criteria require your <code>%s</code> table to use the <a href='http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/storage-engines.html'>MyISAM storage engine</a>, but the table seems to be using the <code>%s</code> engine. These two options have been disabled.
be: Выкарыстанне опцый YARPP Разглядаць загалоўкі і Разглядаць тэкст патрабуе, каб ваша табліца <code>%s</code> выкарыстала рухавічок <a href='http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/storage-engines.html'>MyISAM</a>, але табліца мабыць выкарыстае рухавічок <code>%s</code>. Гэтыя дзве опцыі адключаныя.

en: Yet Another Related Posts Plugin Options
be: Опцыі YARPP

en: Yet Another Related Posts Plugin version history (RSS 2.0)
be: Гісторыя версій убудовы YARPP (RSS 2.0)

en: You cannot rebuild the YARPP cache.
be: Вы не можаце перастварыць кэш YARPP.

en: You do not have the permission to write the file '%s'.
be: Вы не маеце доступу для запісу ў файл  '%s'.

en: Your related posts cache is PERCENT% complete.
be: Ваш кэш звязаных паведамленняў гатовы на PERCENT%.

en: Your related posts cache is empty. Please build your cache from the <A>related posts status pane</a>.
be: Ваш кэш звязаных запісаў пусты. Калі ласка стварыце ваш кэш з <A>панэлі статуту кэша звязаных паведамленняў</a>.

en: Your related posts cache is incomplete. Please build your cache from the <A>related posts status pane</a>.
be: Ваш кэш звязаных запісаў няпоўны. Калі ласка стварыце ваш кэш з <A>панэлі статуту кэша звязаных паведамленняў</a>.

en: Your related posts cache is now complete.
be: Ваш кэш звязаных паведамленняў гатовы.

en: by <a href="http://mitcho.com/code/">mitcho (Michael ?? Erlewine)</a>
be: Зрабіў  <a href="http://mitcho.com/code/">mitcho (Michael ?? Erlewine)</a>

en: category
be: катэгорыя

en: consider
be: разглядаць

en: consider with extra weight
be: разглядаць з дадатковай вагай

en: date (new to old)
be: Дата (па-змяншэнню)

en: date (old to new)
be: Дата (па ўзрастанні)

en: day(s)
be: дзён

en: do not consider
be: не разглядаць

en: month(s)
be: гадоў

en: more&gt;
be: падрабязней&gt;

en: require at least one %s in common
be: хоць бы адзін "%s"  павінен быць агульным

en: require more than one %s in common
be: больш аднаго  "%s"  павінна быць агульным

en: score (high relevance to low)
be: Падобнасць (па-змяншэнню)

en: score (low relevance to high)
be: Падобнасць (па-узрастанню)

en: starting...
be: пачынаю…

en: tag
be: тэг

en: title (alphabetical)
be: Загаловак (па алфавіце)

en: title (reverse alphabetical)
be: Загаловак (у зваротным парадку)

en: try to continue
be: спрабую працягнуць

en: week(s)
be: месяцаў

en: word
be: слова
