Yet Another Related Posts Plugin v3.1.9 - en to no translation catalogue (99 entries)

en: Related posts:
no: Relaterte poster:

en: No related posts.
no: Ingen relaterte poster.

en: MySQL error on adding yarpp_title
no: MySQL feilmelding ved yarpp_title

en: MySQL error on adding yarpp_content
no: MySQL feilmelding ved yarpp_content

en: MySQL error on creating yarpp_keyword_cache table
no: MySQL feilmelding ved opprettelse av yarpp_keyword_cache tabell

en: MySQL error on creating yarpp_related_cache table
no: MySQL feilmelding ved opprettelse av yarpp_related_cache tabell

en: Related Posts (YARPP)
no: Relaterte poster (YARPP)

en: Settings
no: Innstillinger

en: Display using a custom template file
no: Vis ved å bruke en egendefinert mal-fil

en: Template file:
no: Mal fil:

en: Help promote Yet Another Related Posts Plugin?
no: Vil du hjelpe å fremme Yet Another Related Posts Plugin?

en: Related Posts
no: Relaterte poster

en: Example post
no: Eksempel post

en: Related posts brought to you by <a href='http://mitcho.com/code/yarpp/'>Yet Another Related Posts Plugin</a>.
no: Relaterte poster ble vist med <a href='http://mitcho.com/code/yarpp/'>Yet Another Related Posts Plugin</a>.

en: Please move the YARPP template files into your theme to complete installation. Simply move the sample template files (currently in <code>wp-content/plugins/yet-another-related-posts-plugin/yarpp-templates/</code>) to the <code>TEMPLATEPATH</code> directory.
no: Vennligst flytt YARPP mal filene til tema-mappen din for å fullføre installasjonen. Du kan enkelt nok flytte eksempel mal-filene (forløpig i <code>wp-content/plugins/yet-another-related-posts-plugin/yarpp-templates/</code>) til <code>TEMPLATEPATH</code> mappen.

en: No YARPP template files were found in your theme (<code>TEMPLATEPATH</code>)  so the templating feature has been turned off.
no: Ingen YARPP mal-filer ble funnet i temaet (<code>TEMPLATEPATH</code>), så den egendefinerte mal-visningen ble deaktivert.

en: The MyISAM check has been overridden. You may now use the "consider titles" and "consider bodies" relatedness criteria.
no: Sjekken av MyISAM har blitt overkjørt. Du kan nå bruke "vurder titler" og "vurder body" relaterte kriterier.

en: YARPP's "consider titles" and "consider bodies" relatedness criteria require your <code>%s</code> table to use the <a href='http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/storage-engines.html'>MyISAM storage engine</a>, but the table seems to be using the <code>%s</code> engine. These two options have been disabled.
no: YARPPs "vurder titler" og "vurder body" relaterte kriterier krever din <code>%s</code> tabell for å bruke <a href='http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/storage-engines.html'>MyISAM lagringsmotor</a>, men tabellen ser ut til å bruke <code>%s</code> motoren. Disse to innstillingene har blitt deaktivert.

en: To restore these features, please update your <code>%s</code> table by executing the following SQL directive: <code>ALTER TABLE `%s` ENGINE = MyISAM;</code> . No data will be erased by altering the table's engine, although there are performance implications.
no: For å gjenopprette disse funksjonene, vennligst oppdater din <code>%s</code> tabell ved å kjøre følgende SQL direktiv (kommando): <code>ALTER TABLE `%s` ENGINE = MyISAM;</code>. Ingen data vil bli fjernet ved endringer av tabell-motoren, men det kan være ytelse implikasjoner.

en: If, despite this check, you are sure that <code>%s</code> is using the MyISAM engine, press this magic button:
no: Dersom, til tross for denne sjekken, du er sikker at <code>%s</code> kjører MyISAM motoren, trykk på denne magiske knappen:

en: Trust me. Let me use MyISAM features.
no: Stol på meg. La meg bruke MyISAM funksjonene.

en: The YARPP database had an error but has been fixed.
no: YARPP databasen hadde en feilmelding, men det har blitt fikset.

en: The YARPP database has an error which could not be fixed.
no: YARPP databasen hadde en feilmelding som ikke kunne bli fikset.

en: Please try <A>manual SQL setup</a>.
no: Vennligst prøv <a>manuell SQL installasjon</a>.

en: Options saved!
no: Innstillingene ble lagret!

en: word
no: ord

en: tag
no: stikkord

en: category
no: kategori

en: do not consider
no: ikke vurder

en: consider
no: vurder

en: require at least one %s in common
no: krev at minst èn %s er felles

en: require more than one %s in common
no: krev at mer enn èn %s er felles

en: consider with extra weight
no: vurder med ekstra vekt

en: Yet Another Related Posts Plugin version history (RSS 2.0)
no: Yet Another Related Posts Plugin versjon historie (RSS 2.0)

en: Yet Another Related Posts Plugin Options
no: Yet Another Related Posts Plugin innstillinger

en: Donate to mitcho (Michael Yoshitaka Erlewine) for this plugin via PayPal
no: Donèr til mitcho (Michael Yoshitaka Erlewine) for denne utvidelsen via PayPal

en: by <a href="http://mitcho.com/code/">mitcho (Michael 芳貴 Erlewine)</a>
no: av <a href="http://mitcho.com/code/">mitcho (Michael 芳貴 Erlewine)</a>

en: Follow <a href="http://twitter.com/yarpp/">Yet Another Related Posts Plugin on Twitter</a>
no: Følg <a href="http://twitter.com/yarpp/">Yet Another Related Posts Plugin på Twitter</a>

en: "The Pool"
no: "Samlingen"

en: "The Pool" refers to the pool of posts and pages that are candidates for display as related to the current entry.
no: "Samlingen" refererer til samlingen av poster og sider som er kandidater for visning som relatert til den følgende oppføringen.

en: Disallow by category:
no: Ikke tillat ved kategori:

en: Disallow by tag:
no: Ikke tillat ved stikkord:

en: Show password protected posts?
no: Vil du vise passord beskyttede poster?

en: day(s)
no: dag(er)

en: week(s)
no: uke(r)

en: month(s)
no: måned(er)

en: Show only posts from the past NUMBER UNITS
no: Vis kun poster fra de forrige NUMBER UNITS

en: "Relatedness" options
no: "Relatert" innstillinger

en: YARPP is different than the <a href="http://wasabi.pbwiki.com/Related%20Entries">previous plugins it is based on</a> as it limits the related posts list by (1) a maximum number and (2) a <em>match threshold</em>.
no: YARPP er forskjellig fra de <a href="http://wasabi.pbwiki.com/Related%20Entries">forrige utvidelsene den er basert på</a> siden den setter en grense for listen med relaterte poster med (1) et maksimum tall og (2) en <em>resultat-terskel</em>.

en: more&gt;
no: mer&gt;

en: The higher the match threshold, the more restrictive, and you get less related posts overall. The default match threshold is 5. If you want to find an appropriate match threshhold, take a look at some post's related posts display and their scores. You can see what kinds of related posts are being picked up and with what kind of match scores, and determine an appropriate threshold for your site.
no: Desto høyere resultat-terskel, desto strenger, og du vil få mindre relaterte poster generelt. Standard resultat-terskel er 5. Dersom du vil oppnå en hensiktsmessig resultat-terskel, ta en titt på noen relaterte poster og se på poengsummen. Du kan se hva slags relaterte poster som blir valgt ut og hva slags poengsum, og dermed finne en hensiktsmessig resultat-terskel for din side.

en: Match threshold:
no: Resultat-terskel:

en: Titles:
no: Titler:

en: Bodies:
no: Innhold:

en: Tags:
no: Stikkord:

en: Categories:
no: Kategorier:

en: Cross-relate posts and pages?
no: Kryss-relatèr poster og sider?

en: When the "Cross-relate posts and pages" option is selected, the <code>related_posts()</code>, <code>related_pages()</code>, and <code>related_entries()</code> all will give the same output, returning both related pages and posts.
no: Når "Kryss-relatèr poster og sider" innstillingen er markert, så vil <code>related_posts()</code>, <code>related_pages()</code>, og <code>related_entries()</code> gi samme resultat, og vise både relaterte sider og poster.

en: Show only previous posts?
no: Vis kun tidligere poster?

en: There is a new beta (VERSION) of Yet Another Related Posts Plugin. You can <A>download it here</a> at your own risk.
no: Det er en ny beta (VERSION) av Yet Another Related Posts Plugin. Du kan <A>laste den ned her</a> på egen risiko.

en: There is a new version (VERSION) of Yet Another Related Posts Plugin available! You can <A>download it here</a>.
no: Det er en ny versjon (VERSION) av Yet Another Related Posts Plugin tilgjengelig! Du kan <A>laste den ned her</a>.

en: Display options <small>for your website</small>
no: Vis innstillingene <small>for din hjemmeside</small>

en: Automatically display related posts?
no: Automatisk vis relaterte poster?

en: This option automatically displays related posts right after the content on single entry pages. If this option is off, you will need to manually insert <code>related_posts()</code> or variants (<code>related_pages()</code> and <code>related_entries()</code>) into your theme files.
no: Denne innstillingen automatisk viser poster rett etter innholdet ved enkelt sider. Dersom denne innstillingen er deaktivert, må du manuelt plassere <code>related_posts()</code> eller andre varianter (<code>related_pages()</code> og <code>related_entries()</code>) i filene til ditt tema.

en: Website display code example
no: Eksempel av kodevisning på hjemmesiden

en: (Update options to reload.)
no: (Oppdater innstillinger for å laste på nytt.)

en: Maximum number of related posts:
no: Maksimalt antall relaterte poster:

en: This advanced option gives you full power to customize how your related posts are displayed. Templates (stored in your theme folder) are written in PHP.
no: Denne avanserte innstillingen gir deg full makt til å definere hvordan dine relaterte poster blir vist. Malene (plassert i din tema-mappe) er skrevet i PHP.

en: Before / after related entries:
no: Før / etter relatert innhold:

en: For example:
no: For eksempel:

en:  or
no: eller

en: Before / after each related entry:
no: Før / etter hvert relatert innhold:

en: Show excerpt?
no: Vis utdrag?

en: Excerpt length (No. of words):
no: Lengde på utdrag (antall ord):

en: Before / after (Excerpt):
no: Før / etter (utdrag):

en: Order results:
no: Rydd opp resultater:

en: score (high relevance to low)
no: poeng (høy relevans til lav)

en: score (low relevance to high)
no: poeng (lav relevans til høy)

en: date (new to old)
no: dato (ny til gammel)

en: date (old to new)
no: dato (gammel til ny)

en: title (alphabetical)
no: tittel (alfabetisk)

en: title (reverse alphabetical)
no: tittel (omvendt alfabetisk)

en: Default display if no results:
no: Standard visning ved ingen resultater:

en: This option will add the code %s. Try turning it on, updating your options, and see the code in the code example to the right. These links and donations are greatly appreciated.
no: Denne innstillingen vil legge til koden %s. Prøv å slå den på, oppdater innstillingene dine, og se koden i kode-eksempelet til høyre. Disse linkene og donasjonene blir satt stor pris på.

en: Display options <small>for RSS</small>
no: Visning innstillinger <small>for RSS</small>

en: Display related posts in feeds?
no: Vis relaterte poster i feeds?

en: This option displays related posts at the end of each item in your RSS and Atom feeds. No template changes are needed.
no: Disse innstillingene viser relaterte poster ved slutten av hver enhet i dine RSS og Atom feeds. Krever ingen endringer på malen.

en: Display related posts in the descriptions?
no: Vis relaterte poster i beskrivelsen?

en: This option displays the related posts in the RSS description fields, not just the content. If your feeds are set up to only display excerpts, however, only the description field is used, so this option is required for any display at all.
no: Denne innstillingen viser relaterte poster i RSS beskrivelse-feltet, ikke bare i selve innholdet. Dersom dine feeds er satt opp til å kun vise utdrag, men kun beskrivelses feltet blir brukt, så kreves denne innstillingen for noe som helst visning.

en: RSS display code example
no: RSS visning kode-eksempel

en: NEW!
no: NY!

en: Before / after related entries display:
no: Før / etter visning av relatert innhold:

en: Before / after (excerpt):
no: Før / etter (utdrag):

en: Update options
no: Oppdater innstillinger

en: Do you really want to reset your configuration?
no: Vil du virkelig fjerne alle innstillingene?

en: Reset options
no: Fjern innstillinger

en: %f is the YARPP match score between the current entry and this related entry. You are seeing this value because you are logged in to WordPress as an administrator. It is not shown to regular visitors.
no: %f er YARPP resultat-terskel mellom det gjeldende og relaterte innholdet. Du ser denne poeng-summen fordi du er logget inn i WordPress som en administrator. Det blir ikke vist til vanlig besøkende.

en: These are the related entries for this entry. Updating this post may change these related posts.
no: Dette er det relaterte innholdet for denne denne. Ved å oppdatere denne posten kan gi endringer til relaterte poster.

en: Whether all of these related entries are actually displayed and how they are displayed depends on your YARPP display options.
no: Om alle disse relaterte poster faktisk blir vist, eller hvordan de blir vist, kommer an på dine YARPP visning innstillinger.
